Już 5 września odbędzie się impreza plenerowa Fit Kids Day- Dzień Sportu !

Harmonogram dnia:

14:00 Zgłoszenia na wyścigi quadów 

14:00 Tor przeszkód dla par: syn lub córka z rodzicem lub pary.

14:30 Start wyścigów quadów

14:30 Tabata ze Sławkiem Jagnyziakiem, czyli przykładowy trening na jaki można przyjść do naszego klubu 

14.00-17.00- Strefa squasha

15:00 Pokazy trenerskie squasha

15:00 Tor przeszkód dla par: syn lub córka z rodzicem lub pary

15:30 Tabata ze Sławkiem Jagnyziakiem 

15:30 Pokazy na rolkach

14.00-17.00 – Strefa badmintona

16:00 Pokazy trenerskie badmintona

16:00 Tor przeszkód dla par: syn lub córka z rodzicem lub pary

16:30 Tabata ze Sławkiem Jagnyziakiem – ostatnia godzina!

17:00 Tor przeszkód dla par: syn lub córka z rodzicem lub pary

Tego dnia odbędzie się drugi nabór do programu przeciwdziałania otyłości wśród dzieci na rok szkolny 2020/2021. Akcja skierowana jest do uczniów klas I-VI szkół podstawowych z terenu Legionowa. Bezpłatne zajęcia odbywać się będą m.in. w Spektrum Sportu .

W projekcie mogą wziąć udział dzieci z Legionowa,  uczniowie klas I- VI,  których wskaźnik masy ciała jest powyżej 95 centyla. Program zakłada również wsparcie edukacyjne dla rodziców, w postaci indywidualnych konsultacji dietetycznych oraz prelekcje dla rodziców dotyczące zdrowego stylu życia i profilaktyki.

„Fit Kids” jest realizowany w ramach projektu „Badania diagnostyczne w kierunku otyłości dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych z terenu m. Warszawy, dzielnicy Białołęka i Gminy Miejskiej Legionowo  przez firmę Thames Sp. z o.o. Realizatorem w Legionowie jest Stowarzyszenie Spektrum Sportu, a Prezydent Miasta Legionowo objął go patronatem.

Kolejny nabór do programu będzie prowadzony w dniach 7-11 września, w godzinach 17.00-20.00 w Spektrum Sportu w Legionowie przy ulicy Narutowicza 96.

Przez cały czas trwania Fit Kids Day- Dzień Sportu będzie można porozmawiać z dietetykiem na temat zdrowego odżywiania,  odbyć konsultacje z naszymi trenerami! 

Każdy uczestnik FIT KIDS DAY- Dzień Sportu  otrzyma upominek ufundowany przez Urząd Miasta Legionowo.

Zachęcamy do aktywnego, rodzinnego wypoczynku. Zdaniem wielu ekspertów ruch jest o wiele lepszy dla zdrowia, niż jego brak. Aktywność fizyczna  o umiarkowanej lub wzmożonej intensywności pobudza nasz układ immunologiczny, a we krwi zwiększa się liczba komórek odpowiedzialnych za odporność na wirusy i bakterie.

SPORT = ZDROWIE

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA JEST FAJNA!!!!