Odkryj

pickleball

z nami!

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Oddzwonimy w przeciągu 24h

lub zadzwoń teraz

PICKLEBALL NOWY SPORT w naszym klubie!

Pickleball to dyscyplina sportowa wywodząca się z rakietowych gier, łącząca elementy tenisa, ping ponga i badmintona. Gra ta może być uprawiana zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach zamkniętych, w formie gry pojedynczej lub podwójnej. Uczestnicy wykorzystują rakietki wykonane z kompozytów do odbijania lekkiej piłki plastikowej przez siatkę.

Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się podobny do tenisa, pickleball charakteryzuje się wolniejszym tempem i znacznie mniejszym polem gry, które jest trzykrotnie mniejsze niż kort tenisowy. Dzięki tym cechom, sport ten jest dostępny dla osób w różnym wieku i jest łatwy do opanowania, nawet dla tych, którzy nigdy wcześniej nie uprawiali gier rakietowych. Jest to idealna alternatywa dla osób, dla których tradycyjny tenis był zbyt obciążający.

Pickleball cieszy się rosnącą popularnością, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie grają w niego miliony ludzi na specjalnie przystosowanych do tego celu placach, ale również na kortach tenisowych i badmintonowych, a także na boiskach, parkingach czy nawet przed domami.

5 powodów dlaczego warto grać w pickleball!

 1. Krótkie odległości potrzebne do dotarcia do piłki.
 2. Częste odbicia piłki w krótkim czasie — w ciągu 5 sekund piłka może być odbita wielokrotnie!
 3. Piłka w pickleballu porusza się wolniej z powodu otworów, co pozwala na mocne uderzenia bez ryzyka, że piłka odleci za daleko, jak w tenisie. To prowadzi do szybkich i emocjonujących wymian tuż przy siatce.
 4. Mała przestrzeń między graczami po obu stronach siatki sprzyja częstej komunikacji werbalnej podczas meczu.
 5. W pickleballu na wynik wpływa przede wszystkim umiejętność i taktyka, a nie tylko siła czy szybkość, co umożliwia rywalizację między osobami w różnym wieku, od dzieci do seniorów.

co się u nas dzieje?

W naszym Klubie treningi dopasowane są do każdego poziomu naszych Klubowiczów. 

w naszej ofercie:

Indywidualne lekcje z trenerem – dla graczy na każdym poziomie
Picklowe ABC – darmowe zajęcia dla początkujących
Akademia pickleball – 
Liga pickleball – 
Turnieje pickleball – 
oraz indywidualny wynajem kortów. 

W naszej ofercie nie może zabraknąć również zajęć dla naszych najmłodszych klubowiczów – sekcja pickleball.

Wystarczy zadzwonić na recepcję i umówić się na trening! 

Odkryj przyjemność gry w pickleball

Dołącz do naszego klubu i ciesz się dobrą zabawą na korcie bez względu czy dopiero zaczynasz, czy jesteś zaawansowanym graczem!​

jak grać?

 • Podczas serwowania w pickleballu należy wykonać serwis ‘z dołu’, czyli tak, aby kontakt piłki z rakietą następował poniżej poziomu pasa gracza. Podobnie jak w tenisie, serwis wykonuje się po przekątnej kortu, zza linii końcowej.
 • Początek każdego seta rozpoczyna się serwisem z prawej strony kortu. Obowiązuje reguła “dwóch odbić”, która wymaga, aby po serwisie piłka odbiła się od podłoża, a następnie po raz drugi po odbiorze przez przeciwnika (bezpośrednie zagranie wolejem tuż po serwisie jest zabronione). Dopiero po tych dwóch odbiciach, zawodnicy mogą grać woleje.
 • Punktację zdobywa tylko zawodnik serwujący. Gra toczy się do momentu, gdy jeden z graczy zdobędzie 11 punktów, musi jednak prowadzić przynajmniej dwoma punktami.

jak liczymy punkty?

Pickleball to świetna zabawa w gronie przyjaciół, ale także i rywalizacja, która nie byłaby możliwa bez gry na punkty. Oto krótkie wprowadzenie w zasady liczenia punktów i rozgrywania meczów.
Mecze deblowe
 • punkty może zdobywać tylko drużyna serwująca, odbierający nie mogą wygrać punktu (tylko doprowadzić do straty podania);

 • na początku seta serwuje się zawsze z prawego pola serwisowego na lewe;

 • jeśli serwująca drużyna wygrała punkt, serwujący zawodnik podaje z lewego pola serwisowego na prawe i tak dalej;

 • pierwszy zawodnik serwujący w drużynie podaje dopóki jego drużyna nie przegra punktu, następnie serwuje jego kolega z drużyny [*poniżej zapoznaj się z jedynym wyjątkiem od tej reguły] – dopiero po przegraniu punktu przy drugim serwującym, drużyna traci podanie i przekazują serwis przeciwnikom;

 • pierwszym serwującym w drużynie jest zawsze zawodnik stojący po prawej stronie kortu.

Podawanie wyniku

 • wynik podaje się jako trzy cyfry w następującym formacie: MY-WY-KTO czyli wynik serwujących, wynik odbierających oraz który gracz w drużynie aktualnie serwuje (1 albo 2).

 • na początku meczu wynik będzie brzmiał: 0-0-2 Zasada wyjątku przy pierwszym serwującym w secie mówi, że tylko jeden zawodnik z drużyny serwuje na początku seta. Po przegraniu punktu drużyna od razu traci podanie. Dlatego właśnie wynik na początku seta to 0-0-2. Celem tej zasady jest wyrównanie szans obu drużyn i uniemożliwienie ‘odskoczenia’ jednej z drużyn, tj. zdobycia większej przewagi na samym starcie seta.

Mecze singlowe
 • zasady są bliźniaczo podobne do gry deblowej z jednym wyjątkiem – nie ma tutaj drugiego serwującego w drużynie;

 • serwuje się zawsze z prawego pola serwisowego na lewe jeśli wynik serwującego jest parzysty, i z lewego na prawe jeśli jest nieparzysty;

 • wynik serwującego wskazuje z której strony powinno się serwować, a nie wynik odbierającego podanie;

 • wynik podaje się w formacie: JA-TY czyli wynik serwującego oraz wyni

PÓłkolonie

Brak pomysłu na organizację czasu wolnego dla dzieci podczas wakacji lub ferii zimowych? Pozwól wykwalifikowanym instruktorom zająć się tym za Ciebie! Dzięki nim Twoje dzieci nie będą miały ani chwili nudy!

Zapraszamy do udziału w naszych półkoloniach dla dzieci i młodzieży, którymi kierują doświadczeni instruktorzy. Wieloletnia praktyka w pracy z dziećmi i młodzieżą gwarantuje, że Wasze pociechy nie tylko świetnie się bawią, ale również rozwijają swoje umiejętności.

Nasze półkolonie są doskonale dostosowane zarówno do dzieci, które nie miały wcześniej styczności ze sportami rakietowymi, jak i do tych, którzy pragną podnieść swoje umiejętności w dyscyplinach sportowych oferowanych przez nasz klub. Wybierając nasze sportowe półkolonie w Spektrum Sportu, inwestujesz w rozwój i dobrą zabawę swoich dzieci!

NasI trenerzy

Magdalena
Kornet

strona personalna >

Trener

Maciej
Tokarski

strona personalna >

Trener

NADCHODZĄCE WYDARZENIA