Rusza kolejny nabór do programu przeciwdziałania otyłości wśród dzieci. Akcja skierowana jest do uczniów klas 1-6 szkół podstawowych z terenu Legionowa i ma na celu poprawę stanu zdrowia.
Do kogo skierowany jest program?

W projekcie mogą wziąć udział dzieci z terenu gminy legionowo uczęszczające do klas 1-6, których wskaźnik masy ciała jest powyżej 95 centyla. Program zakłada również wsparcie edukacyjne dla rodziców, w postaci indywidualnych konsultacji dietetycznych (dziecko + rodzic), oraz prelekcje dla rodziców dotyczące zdrowego stylu życia i profilaktyki.

Projekt realizowany będzie przez okres sześciu miesięcy. Działania zostały zaplanowane kompleksowo i zaczynają się już od samego procesu rekrutacji, który prowadzony będzie pod okiem lekarza specjalisty.

Dzieciom zakwalifikowanym przysługiwać będzie 48 zajęć ruchowych prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów (grupy ok. 15 osobowe, 2 razy w tygodniu po 1 godzinie). Łącznie będą to 24 tygodnie zajęć. Dodatkowo przewidziano 3 konsultacje z lekarzem nadzorującym postęp programu oraz edukację dla osób z otoczenia pacjenta.

Zajęcia odbywać się będą m.in. w Spektrum Sportu przy ul. Narutowicza i dla uczestników programu będą całkowicie bezpłatne.

Rejestracja pod numerem telefonu 22 300 93 94 (biuro projektów czynne w godzinach 10:00-15:00).

Zapraszamy do udziału!