Floating to swobodne unoszenie się w roztworze soli Epsom w kapsule odcinającej Cię od wpływu bodźców zewnętrznych 

Jeśli odwiedzasz nas po raz pierwszy, nasz personel udzieli Ci instruktażu, tak abyś poczuł/a się u nas jak w domu. W szczególności zapoznamy Cię z wyposażeniem pokoju floatingowego, w którym odbywać się będzie sesja oraz kapsułą floatingową.

Przebieg Sesji Krok Po Kroku

Po pierwsze, skorzystaj z toalety, żeby nie musieć o tym myśleć w czasie sesji.
Włóż do suchych uszu zatyczki. Najpierw je poroluj w ciepłych dłoniach, żeby stały się miękkie. Następnie włóż do ucha i poczekaj 10-15 sekund. Zatyczki ułożą się do anatomicznego kształtu kanału w uchu i będą na swoim miejscu stabilnie przez całą sesję.
Zmyj ewentualny makijaż, zdejmij biżuterię. Zadbaj o to, by nic nie bodźcowało Cię przez całą sesję.
Weź prysznic zwracając uwagę na dokładne umycie ciała i włosów. Natrzyj delikatnie skórę. Dzięki temu będzie bardziej ukrwiona i lepiej przyswoisz magnez.
Klapki pozostaw przed kabiną. Ręcznik powieś na haczyku blisko drzwi, tak żeby był „pod ręką”.
Pamiętaj, aby nie wchodzić do kabiny po spożyciu alkoholu ani innych środków odurzających. To może być dla Ciebie niebezpieczne.
Wejdź do kabiny i zamknij drzwi. Zawsze możesz je otworzyć delikatnym dotknięciem ręki.
Obejrzyj wnętrze, żeby nabrać poczucia bezpieczeństwa i komfortu. Zorientuj się, gdzie masz włącznik światła, a gdzie przycisk alarmowy.
Powoli połóż się na plecach. Ułóż ręce wzdłuż ciała, w naturalnym, delikatnym łuku. Zadbaj o rozluźnienie mięśni karku i szyi.
Spróbuj wyciszyć umysł, rozluźnić ciało. Oddychaj spokojnie, lekko, bezgłośnie. Nie kładź się na brzuchu i nie próbuj nurkować, takie zachowanie może prowadzić do zachłyśnięcia się wodą.
W odpowiednim dla siebie momencie wyłącz światło. To ty decydujesz, kiedy chcesz zacząć wejście w głąb siebie. Pozostaw oczy otwarte.
Prowadź swoją uwagę po wszystkich częściach ciała. Sprawdź, czy gdzieś nie ma napięcia. Twoim zadaniem na początku jest przede wszystkim zadbać o rozluźnienie. W razie wzmożonego napięcia mięśni szyi możesz podłożyć ręce za głowę, uważaj aby nie dotknąć ręką do oczu gdyż, mimo że sól nie jest szkodliwa dla oczu spowoduje pieczenie.
W przypadku dostania się słonej wody do oczu wytrzyj je ręcznikiem lub przemyj pod prysznicem. Pamiętaj, że każde wyjście z kabiny przerywa proces relaksu.
Dalej się rozluźniaj. Oddychaj spokojnie, miarowo. Nie zatrzymuj myśli. „Puszczaj” wszystko to, co przychodzi. Obserwuj uczucia i myśli. Nie dawaj im specjalnej uwagi.
Leż spokojnie, bez ruchu. Każde dotknięcie ściany kabiny, plusk, czy poruszenie wyprowadza Cię ze stanu głębokiego relaksu.
Jeżeli zaśniesz, nie przejmuj się. W razie potrzeby personel  delikatnie wybudzi Cię ze snu.
Po zakończeniu sesji włącza się relaksacyjna, cicha muzyka, która sygnalizuje koniec czasu w kabinie. Dodatkowo czerwona dioda w rogu kabiny migającym światłem dodatkowo da Ci sygnał, że pora opuszczać kabinę.
Zapal światło i powoli „odnajdź” swoje ciało. Rób to powoli i uważnie. Pamiętaj, że przez całą sesję umysł nie „widział” ciała, a ono samo pozostawało w stanie zbliżonym do lewitacji.
Powoli usiądź, a następnie wstań. Odchyl przy tym głowę do tyłu i delikatnie wyciśnij włosy z wody. Uważając, aby nie dostała się ona do oczu.
Ostrożnie opuść kabinę. Uważaj na swoje kroki. Zasolona woda powoduje, że podłoga jest śliska.
Weź prysznic i ubierz się.  Włosy możesz wysuszyć w łazience

Jak przygotować się do pierwszej sesji?

Przybory

Na sesję możesz przyjść wprost z ulicy, kiedy tylko masz ochotę na floating. Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz u nas!

Strój

Aby doświadczyć pełnej deprywacji sensorycznej, wejdź do kapsuły nago. Pomieszczenie jest wyłącznie do Twojej dyspozycji.

Kosmetyki

Unikaj kosmetyków, które mogłyby zanieczyścić/zafarbować solankę. Przed sesją upewnij się, że farba do włosów nie barwi już wody

Stymulanty

Unikaj kofeiny i innych używek przez min. 3 godziny przed sesją. Ułatwi Ci to wyciszenie się i osiągnięcie pełnej relaksacji.

Golenie/depilacja

Unikaj golenia i depilacji ciała tuż przed sesją. Podrażniona skóra w kontakcie z solanką może powodować dyskomfort.

Czas

Skup się wyłącznie na sobie, a nie na upływającym czasie. Obsługa da Ci znać kiedy sesja będzie dobiegać końca.

Nawodnienie

Bądź odpowiednio nawodniony/a. Ale nie pij zbyt dużo tuż przed samą sesją, abyś nie musiał/a jej przerywać.

Posiłek

Zjedz lekki posiłek na około godzinę przed sesją. Pozwoli Ci to wyeliminować bodźce ze strony układu pokarmowego.

Oddech

Jeśli Twój umysł pozostaje czymś zajęty lub nie możesz się odprężyć, skup się na oddechu. Oddychaj głęboko i spokojnie

Telefon

Wycisz, a najlepiej wyłącz telefon. Dźwięk, odgłos wibracji, światło wyświetlacza mogą skutecznie zakłócić Twój relaks.

Pomysł

Odkryj swój pomysł na floating. Eksperymentuj z ułożeniem ciała, oddechem, muzyką, światłem, aby osiągnąć pełny relaks.